PoradyTurystykaZdrowie i Uroda

Malbork – zamek, który warto zobaczyć!

Jasny punkt na turystycznej mapie

Twierdza krzyżacka w Malborku stanowi jedno z najczęściej polecanych atrakcji, które warto zobaczyć w Polsce. Zbudowany pod koniec XIII wieku zamek stanowił stolicę Zakonu Krzyżackiego i był wielokrotnie oblegany przez wojska polsko-litewskie. Budowla, podzielona na Zamek Wysoki, Średni i Niski, do dzisiaj imponuje ogromem i potęgą kamiennych murów. 

Niezdobyta twierdza

Choć Malbork był wielokrotnie oblegany, nigdy nie został zdobyty siłą. Za każdym razem przejmowano go zdradą. Potęgę kompleksu obronnego widać i czuć podczas zwiedzania. Na uwagę zasługuje szczególnie Zamek Wysoki, z pięknym krużgankiem oraz kościołem Najświętszej Marii Panny. na cały świat słynie także malborska Kurza Stopa, czyli nietypowo wyglądająca wieża.

Atrakcja dla rodzin z dziećmi

Malbork to nie tylko idealne miejsce dla pasjonatów historii, ale przede wszystkim wspaniała atrakcja dla rodzin z dziećmi. W zamku i jego okolicach znajduje się wiele straganów sprzedających drewniane miecze i inne gadżety. W Malborku często organizowane są wydarzenia nawiązujące do kultury średniowiecznej, w tym rekonstrukcje bitew i turniejów rycerskich, które stanowią dla dzieci niepowtarzalną atrakcję.