MotoryzacjaTurystyka

Na co postawić – morze czy góry?

Nad morze czy w góry? To bardzo trudny wybór dla miłośników kochających podróże po całym naszym kraju. Jednak nie wszyscy mają taki oto właśnie dylemat.

Miłośnicy leniuchowania

Wśród nas jest bardzo duża grupa osób, którzy dosłownie kochają leżenie do góry brzuchem. A najlepiej robi się to na nadmorskiej plaży, gdzie prześlicznie świeci słońce. Miłośnicy morza nie wyobrażają sobie, że mogą jechać w góry, gdzie brak tego charakterystycznego szumu morza. Nie ma co ukrywać, że ten rajski szum dochodzący od wody, która nie zawsze jest ciepła, przyjemnie uspokaja i relaksuje. Dlatego niektórzy z nas widzą tylko Morze Bałtyckie i znają najlepsze miejscowości do spędzenia wakacji.

Intensywne wakacje

Są jednak takie osoby, które nie wyobrażają sobie, że mogą leżeć na plaży. Przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego biorą oni mapę w ręce i sprawdzają, jakie szlaki górskie mają w tym roku do odwiedzenia. Trzeba przyznać, że Polska może pochwalić się wspaniałymi pasmami górskimi, jak Tatry, Beskidy, Bieszczady i wiele innych. Wakacje w takim rejonie to coś naprawdę fascynującego i relaksującego.

Trochę tego i tamtego

Na końcu pozostawiliśmy tą trzecia grupę osób, które sprawiedliwie robią. Jeden rok spędzają w górach a na następny jadą nad morze, gdzie można i popływać i pospacerować, jeżeli ktoś będzie miał na to ogromną ochotę.