Motoryzacja

Volvo naprawa pojazdów – dolnośląskie gra razem z V-Motors

Każdy pojazd w miarę eksploatacji zużywa się, dlatego wizyta w warsztacie samochodowym to konieczność. Nawet, jeśli jesteś bardzo dobrym kierowcą, dbasz należycie o swój pojazd, pamiętasz o jego konserwacji i serwisowaniu, przynajmniej raz w roku musisz udać się do specjalisty, by odbyć przegląd techniczny. Co wybrać, gdy już zajdzie konieczność dokonania napraw? Czy można zrobić to samodzielnie? Czy lepiej jest udać do znajomego warsztatu czy powierzyć samochód fachowcom w autoryzowanej stacji obsługi?

Powierzyć auto specjalistom czy dokonać naprawy samodzielnie?

Czasami kierowcy, chcąc obniżyć koszty naprawy pojazdu, wybierają samodzielne serwisowanie. Faktycznie – w takiej sytuacji nie musisz przejmować się kosztami robocizny, ale czy naprawdę warto podejmować to ryzyko? W Internecie można znaleźć wiele poradników oraz instruktaży dotyczących napraw poszczególnych części w samochodzie, które zachęcają do spróbowania swoich sił w mechanice. O ile w przypadku czynności takich jak wymiana wycieraczek czy polerowanie lamp nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy w danym temacie, to np. przy wymianie oleju czy kół nie tylko musisz wiedzieć jak to zrobić, ale konieczne jest do tego posiadanie odpowiednich narzędzi, a co najważniejsze – garażu z kanałem.

Samodzielna naprawa auta – co jest potrzebne?

Samodzielna naprawa poszczególnych części czy podzespołów w samochodzie jest naprawdę skomplikowana – nie wystarczy do tego klucz, śrubokręt oraz podstawowa wiedza z zakresu mechaniki samochodowej. Co takiego jest potrzebne, by dokonać naprawy w samochodzie?

  • Odpowiednia wiedza – to oczywiście podstawa, bez niej nie ma co próbować swoich sił w dokonywaniu napraw czy serwisowaniu pojazdu. Ważne jest, by wiedzieć również, gdzie znajdują się poszczególne części auta, lecz sama znajomość podzespołów oraz elementów nie wystarczy;
  • odpowiednie narzędzia – jak już wspomnieliśmy, zwykły śrubokręt, wiertarka czy zestaw kluczy mogą nie wystarczyć. Wiele poważniejszych napraw wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Może się np. okazać, że konieczna będzie blokada rozrządu lub narzędzia do odkręcania kół pasowych, a to zaledwie dwa z setki urządzeń, które są potrzebne, by naprawa przebiegła sprawnie i była skuteczna;
  • odpowiednie miejsce – w niektórych przypadkach, jak wymiana wycieraczek, zwykły garaż w zupełności wystarczy. Ale co w momencie, gdy trzeba wejść pod auto? Wówczas potrzebny jest kanał. Warsztaty samochodowe oraz autoryzowane stacje obsługi posiadają odpowiedni sprzęt, który przyśpiesza i ułatwia pracę, a ponadto w takich miejscach znajdują się podnośniki hydrauliczne, dzięki którym możesz łatwo dostać się do silnika, układu hamulcowego czy skrzyni biegów. Miejsce pracy musi być także odpowiednio wentylowane i doświetlone.

Samodzielne naprawy to dobry pomysł, kiedy wiesz co robisz i masz odpowiedni sprzęt oraz miejsce do wykonania poszczególnych czynności. Nieprzemyślane decyzje oraz nieprecyzyjne działanie mogą przynieść o wiele więcej szkód i wówczas koszt napraw wzrośnie. Jeśli chcesz, by serwis samochodu przebiegł sprawnie, wybierz autoryzowaną stację obsługi. Fachowcy, którzy znają daną markę od podszewki, będą wiedzieli co należy zrobić; oprócz tego auto zostanie wyposażone w oryginalne części. Gdzie udać się w przypadku konieczności naprawy aut Volvo?

Volvo naprawa w dolnośląskim

Jedną z najbardziej popularnych marek samochodów w Polsce jest Volvo. Naprawa tych samochodów na Dolnym Śląsku możliwa jest dzięki usługom dealera V-Motors. Wśród oferowanych czynności są m.in. wymiana kół, przegląd okresowy, wymiana klocków hamulcowych oraz wiele innych. Volvo naprawa obejmuje województwo dolnośląskie – wystarczy, że wybierzesz jedną z dwóch lokalizacji, Wrocław lub Lubin, i podasz swoje dane kontaktowe – imię i nazwisko, numer telefonu oraz e-mail. Konieczne jest także wpisanie danych auta (numer VIN, rok produkcji oraz model). Na koniec zaznacz, która usługa Cię interesuje.

V-Motors dba o to, by każdy ich klient był zadowolony, dlatego po wykonanej naprawie otrzymujesz dożywotnią gwarancję na części. Skorzystanie z usług V-Motors to gwarancja jakości. W Autoryzowanym Serwisie pracują specjaliści, którzy znają pojazdy Volvo po najmniejszą śrubę, dlatego masz pewność, że każda czynność serwisowa będzie przemyślana i wykonana prawidłowo.

Więcej informacji na: https://vmotors.volvocars-partner.pl/